SQL pokročilý

Na tomto (onsite) školení sa užívateľ naučí pokročilejšie operácie s databázou. Zameriame sa na pridávanie tabuliek, ich modifikáciu. Vkladanie dát, úpravu dát a mazanie nepotrebných údajov. Ukážeme si ako by mala vyzerať správne vytvorená databáza a akým chybám sa vyvarovať. Na takýchto dobrých aj zlých dátach spravíme základné analýzy a vyskúšame si zopár funkcií.

Trvanie školenia:
2 dni

Ondrej pracuje v oblasti testingu už takmer 10 rokov. Počas svojej kariéry vystriedal viacero bankových projektov, kde hlavným úložiskom dát bývajú práve Oracle Databázy. Tu sa stretol s potrebou rýchlo a efektívne vyhľadávať prípadne aj modifikovať takéto dáta pomocou jednoduchých ale aj zložitejších selectov. O tieto vedomosti je ochotný sa s Vami podeliť prostredníctvom SQL školení. #
Ondrej Melicher
Termín školenia dohodou na základe Vášho záujmu.
Napíšte nám na academy@aas-slovakia.sk, alebo prostredníctvom „objednať“ následne Vás budeme kontaktovať.
Obchodné podmienky
Cena: Na požiadanie
za jedného účastníka, bez DPH

Obsah
Vytvorenie Tabuľky – Create Table
Zmazanie Tabuľky – Drop Table
Vkladanie údajov do Tabuľky – Insert Into
Update záznamov
Mazanie záznamov
Kľúče a obmedzenie – SQL Constraints
Zmena Tabuľky – Alter Table
Úvod do číselných funkcií
Úvod do textových funkcií
Úvod do dátumových funkcií
Úvod do konverzných funkcií
Úvod do Xml funkcie
Úvod do analytických funkcií
Praktické cvičenia
Popis, ciele a prínos
Na tomto školení sa naučíte pokročilé operácie s databázami. Keďže už vieme vyberať dáta z databáz, chceli by sme vedieť ako sa tam prvý krát dostali. Takže sa najskôr naučíte ako takúto tabuľku vytvoriť alebo zmazať. Tiež ich budete vedieť dodatočne meniť. Potom ako pridávať a aktualizovať dáta v tabuľke, prípadne ich z nej aj odstrániť. Tiež si povieme niečo o cudzích kľúčoch a indexoch. A na takejto databáze, ktorá nebude úplne dokonalá si potom ukážeme, ako môže vyzerať výstup, kde nie všetky tabuľky majú všetky dáta a ako také dáta odhaliť pomocou JOIN-ov. V poslednej časti školenia si ukážeme zopár základných funkcií: textové, číselné, analytické atď. Ako sa takéto funkcie používajú a čo dokážu narobiť s dátami v tabuľkách. Prínosom školenia je získanie teoretických a praktických skúseností s prácou so SQL databázou na pokročilej úrovni, vďaka ktorým sa stanete profesionálnym testerom.
Pre koho je školenie určené
Školenie je určené testerom, test analytikom, test managerom, absolventom školenia SQL základy. Predpokladom je inštalácia testovacej DB podľa postupu, ktorý obdržíte vopred pred školením. Inštalácia trvá asi hodinu a vyžaduje plný prístup k adresárom počítača (admin práva). Tiež je nutné mať zvládnuté základy práce s SQL databázou.
Organizácia školenia
MiestoZačiatokPriebeh
ONLINE:
Prostredníctvom videokonferencie (podľa inštrukcii v pozvánke školenia)
ONLINE:
9:00 (pripojenie 15 min predom)
ONLINE:
Trvanie kurzu max do 17:00.
Krátke prestávky podľa potreby udržania interaktivity online kurzu (pre udržanie pozornosti, opakovacie aktivity k jednotlivým blokom, súťaže, atď.), obedná prestávka v hodinovom trvaní.

ONSITE:
V školiacej miestnosti spoločnosti AAS Slovakia na Kalinčiakovej ulici 27, Bratislava. (1. posch.)
ONSITE:
9:00 (príchod o 8:30, malé občerstvenie, káva/čaj)
ONSITE:
Trvanie kurzu do 17:00.
Krátke prestávky na občerstvenie budú podľa potreby viac krát za deň, obedná prestávka je plánovaná v hodinovom trvaní.
PARTNERI
KONTAKT
AAS Slovakia s.r.o.
Kalinčiakova 27
831 04 Bratislava

+421 220 620 621
+421 915 110 948
info@aas-slovakia.sk